FAQ Użytkownicy Grupy Galerie Rejestracja Zaloguj
Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Szukaj

Wizualizacja

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Praca z Energią
Autor Wiadomość
Bard




Dołączył: 08 Wrz 2007
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Mazowsze (Płock)

PostWysłany: Śro 20:31, 13 Lut 2008    Temat postu: Wizualizacja

Wizualizacja
1. Naucz się obserwacji. Gdy gdzieś jesteś i nie masz nic do roboty, obejrzyj otoczenie, a potem zamknij oczy i postaraj się je jak najdokładniej odtworzyć. Otwórz oczy i porównaj swój obraz z rzeczywistością, a następnie znów je zamknij i popraw go.

Jest to podstawowe ćwiczenie, które można praktykować w wolnych chwilach, na
przykład na przystanku lub w innych sytuacjach, w których nie mamy konstruktywnych zajęć. Można uczynić z tego grę grupową - po przyglądaniu się jakiemuś obiektowi, jedna osoba wciąż widząca obiekt zadaje pytania na temat jego szczegółów osobie, która już się na niego nie patrzy.

Można wymyślać wiele odmian tej praktyki, na przykład wziąć album malarstwa, wpatrywać się w obraz przez jakiś czas, a potem starać się go odtworzyć w wyobraźni, lub starać się odtwarzać w pamięci z fotograficzną dokładnością twarze członków rodziny, znajomych, a nawet osób przypadkowo zaobserwowanych na ulicy.

To samo można i trzeba przećwiczyć na innych zmysłach, w podobny sposób.

2. Usiądź w medytacji i wyobraź sobie jakiś jeden nieskomplikowany obiekt, nie budzący w tobie większych emocji. Może to być np. jabłko, kostka do gry, jakikolwiek przedmiot, którego wygląd i inne cechy dobrze znasz. Owoce nadają się do tego doskonale, ponieważ pozwalają na ćwiczenie wszystkich zmysłów, ze smakiem i węchem włącznie. Można też „bawić się” w ten sposób z bardziej abstrakcyjnymi kształtami, np. bryłami geometrycznymi.

Obejrzyj obiekt dokładnie, tworząc jak najdokładniejszy jego obraz. Potem dotknij go, sprawdź, jaki jest w dotyku. Powąchaj, posmakuj, uderz nim o coś i posłuchaj dźwięku. Przeanalizuj go dogłębnie.

Skuteczna wizualizacja w magii jest nie tylko wyraźna, ale i długotrwała. Dlatego nie rób tego ćwiczenia pośpiesznie. Postaraj się poświęcić co najmniej kilka minut na każdy jego etap.

3. Zazwyczaj mamy kłopoty z utrzymaniem wyobrażenia wielu obiektów naraz. Stwórz w wyobraźni tablicę i wykonuj na niej proste działania matematyczne, wymagające „widzenia” wielu cyfr naraz. Dodawanie kilku wielocyfrowych liczb „w słupku” lub pisemne mnożenie nadaje się do tego doskonale. Jeśli masz awersję do matematyki, wyobrażaj sobie rozłożonych kilkanaście kart do gry, które potem się przekłada w różne miejsca, lub grę w szachy, lub cokolwiek innego, co jest złożone z wielu odrębnych od siebie obiektów, ustawionych w konkretny sposób. Zaczynaj od niewielu obiektów, 4-5, przechodząc potem powoli do dwudziestu paru.

Jeśli sprawia ci to trudność, łatwiej może być zacząć od rearanżowania w wyobraźni elementów, które widzisz swoim fizycznym wzrokiem. Doskonale do tego nadają się szachy i ćwiczenie wyobrażania sobie sytuacji na szachownicy po kilku ruchach lub inne tego rodzaju gry umysłowe, wymagające wizualizacyjnego przewidywania.

4. Włącz film, w którym grają nie znani ci aktorzy, ale jedynie go słuchaj, nie oglądając go. Wyobrażaj sobie obraz. Możesz ten film nagrać, obejrzeć go potem i porównać swoje wyobrażenie z filmem. Możesz też obejrzeć film bez głosu i wyobrażać sobie, jakim tonem i co mówią poszczególne osoby. Staraj się naprawdę „usłyszeć” w głowie ich głos, ich ton i barwę.

5. Synestezja to zjawisko „mieszania się zmysłów” - gdy człowiek zaczyna słyszeć kolory, lub widzieć dźwięki, lub odbierać jeszcze jakimś zmysłem wrażenie „przeznaczone” dla innego zmysłu. Zjawisko to występuje po zażyciu niektórych narkotyków, lecz w tym ćwiczeniu będziemy starali się doznać go bez takiej pomocy.
Posłuchaj jakiejś muzyki, i wyobraź sobie, że bardzo chcesz przekazać jej istotę komuś
głuchemu. Możesz posługiwać się tylko obrazem. Stwórz w swojej głowie obrazy, które jak najlepiej „opowiadają” tę muzykę, swój własny teledysk do niej. Podobnie, popróbuj „przetłumaczyć” w swojej wyobraźni obraz na dźwięk, obraz na zapach, dźwięk na dotyk itd.

6. Poćwicz też wyobraźnię kinetyczną. Spróbuj leżąc wyobrażać sobie, że stoisz, lub (co znacznie prostsze) jadąc pociągiem wyobrażać sobie, że jedziesz w przeciwnym kierunku, niż naprawdę jedziesz. Wiele osób lubi się w to bawić podczas jazdy nie mając świadomości, że jest to w rzeczywistości magiczne ćwiczenie umysłu. Twoje wyobrażenie powinno „nałożyć się” na rzeczywistość tak, żeby ją do końca przesłonić, przynajmniej dla ciebie, w twoim świecie.

7. Czytaj książki s-f i fantasy lub bajki dla dzieci. Bajki dla dzieci - tych młodszych - szczególnie nadają się do ćwiczenia wizualizacji, bo przedstawiony w nich niesamowity świat wymaga kreatywnej wyobraźni.

8. Baw się. Klocki, lalki i inne typowe zabawki dają wyobraźni wielkie pole do popisu. Dużo może dać kontakt z dziećmi, których wyobraźnia jest nieskrępowana. Jeśli masz w rodzinie kilkuletnie dziecko, czas z nim spędzony nie będzie czasem straconym, zarówno emocjonalnie dla was obojga, jak i w aspekcie rozwijania wyobraźni. Kobiety mają zwykle większe talenty magiczne od mężczyzn, nie z powodu nierówności płci, lecz doświadczenia macierzyństwa i przygotowania psychicznego do tego doświadczenia – kobiety chętniej i więcej przebywają z dziećmi i uczą się rozumieć ich świat i sposób myślenia.

9. Gdy opanujesz podstawy tworzenia trwałych i wyraźnych obrazów, zacznij się bawić budowaniem i projektowaniem w umyśle rzeczy takich jak krajobraz, budowla itp. Pracuj nad jednym obrazem przez wiele dni, dodając szczegóły i dokładnie go poznając, nie zostawiając w nim białych plam. W wielu zakonach ezoterycznych jednym z zadań było wybudowanie sobie domu albo zamku w taki sposób - kamień po kamieniu, ze stopniowym dodawaniem wszystkich szczegółów, łącznie z meblami, dywanami, ozdobami oraz ludźmi. Była to praca na lata (!).

10. Odgrywaj w wyobraźni własne filmy i scenki z udziałem znanych ci osób albo aktorów. Wyobrażaj sobie na twarzach znanych ci ludzi emocje, których nigdy u nich nie widziałeś w rzeczywistym świecie - śmiech ponuraka, płacz twardziela, entuzjazm cynika. Ułatwieniem może być wykorzystanie jakiejś sceny z filmu, jaką znasz na pamięć i odegranie jej w wyobraźni zastępując aktorów występujących w prawdziwym filmie innymi znanymi ci osobami, z tą samą mimiką, tonem głosu itp.

11. Dokonuj „wirtualnych spacerów” po znanych ci miejscach. Leżąc z zamkniętymi oczami lub będąc gdzie indziej, przejdź się w wyobraźni po swoim mieszkaniu, okolicach swojego domu lub innym dobrze ci znanym miejscu. Zaangażuj w to wyobrażenie wszystkie zmysły - wzrok, słuch, dotyk, węch...

Listy do wizualizacji
Celem poniższych list jest nauka przypominania sobie, a przez to - wizualizacji, która polega w dużej mierze na przypominaniu sobie rzeczywistych wydarzeń lub konstruowania nowych obrazów na podstawie wspomnień. Każda z list może być przerobiona na jednym ze zmysłów (wzrok, słuch, dotyk i pozycja ciała, smak, węch) a także w kontekście uczuć - lub całościowo, przy pomocy wszystkich zmysłów (choć dla początkujących dobrze będzie przerobić ją kilkakrotnie, osobno dla każdego zmysłu.

Listę taką kazdy może skonstruować samodzielnie, jednak ta tu przedstawiona ma tę zaletę, że obejmuje bardzo szerokie spektrum doznań zmysłowych i psychicznych.

Jeśli chodzi o pochodzenie tej listy, otrzymaliśmy ją kiedyś od kogoś bez noty o jej autorze; jeśli komuś wiadomo coś na temat tego, czy pochodzi ona z jakiejś książki lub kto ją napisał, będziemy wdzięczni za kontakt i z radością tę informację zamieścimy.

Lista 1 - ogólne wydarzenia.

Przypomij sobie, kiedy:

1.Byłeś szczęśliwy.
2.Skończyłeś coś budować.
3.Życie było piękne.
4.Ktoś ci coś dał.
5.Zjadłeś coś smacznego.
6.Miałeś przyjaciela.
7.Byłeś pełen energii.
8.Ktoś na ciebie czekał.
9.Jechałeś szybko.
10. Widziałeś coś, co ci się podobało.
11. Zdobyłeś coś dobrego.
12. Odrzuciłeś coś złego.
13. Pocałowałeś kogoś.
14. Śmiałeś się z żartu.
15. Otrzymałeś pieniądze.
16. Grałeś w grę.
17. Pokonałeś zagrożenie.
18. Ktoś uznał cię za ważnego.
19. Ścigałeś coś złego.
20. Byłeś pełen entuzjazmu.
21. Posiadałeś coś.
22. Szedłeś szybko.
23. Jadłeś świeży chleb.
24. Czułeś się silny.
25. Ktoś, kogo nie lubiłeś, odszedł.
26. Ktoś ci pomógł.
27. Mierzyłeś coś.
28. Cieszyłeś się podróżą.
29. Włączyłeś światło.
30. Słyszałeś dobrą muzykę.
31. Kontrolowałeś coś.
32. Zniszczyłeś coś.
33. Opanowałeś coś mistrzowsko.
34. Byłeś spokojny.
35. Rozlałeś coś.
36. Doprowadziłeś wroga do krzyku.
37. Siedziałeś wygodnie.
38. Oglądałeś coś szybkiego.
39. Byłeś wśród przyjaciół.
40. Ktoś cię kochał.
41. Wynalazłeś coś.
42. Zabiłeś robaka.
43. Zatrzymałeś maszynę.
44. Uruchomiłeś maszynę.
45. Dobrze spałeś.
46. Wznieciłeś ogień.
47. Szedłeś po schodach.
48. Było ci ciepło.
49. Pływałeś.

Lista 2 - orientacja w czasie.

Czy potrafisz sobie przypomnieć coś, co się stało:
1.Dawno temu.
2.Wczoraj (godzina?)
3.Ostatniego miesiąca (położenie słońca?)
4.Gdy byłeś mały (jak byli ubrani ludzie?)
5.W ostatnie Boże Narodzenie.
6.W Twoje piąte Boże Narodzenie (jak byli ubrani ludzie?)
7.W Twoje ósme urodziny (meble?)
8.Dokładnie rok temu.
9.Dziś w południe.
10. Na bankiecie (ubrania ludzi?)
11. Na ślubie (rok? Pora roku?)
12. Na chrzcinach.
13. Na randce (fryzura?)

Czy potrafisz przypomnieć sobie wydarzenia, które porównują (pokazują różnicę między):
1.Coś starego z czymś nowym.
2.Zimę z latem.
3.Wiosnę z zimą.
4.Jesień z wiosną.
5.Zachód słońca ze wschodem słońca.
6.Poranny cień z wieczornym cieniem.
7.Przestrzeń, która kiedyś była pusta z zabudowaną.
8.Papieros w chwili zapalenia z papierosem w chwili zgaszenia.
9.Wstawanie i kładzenie się do snu.
10. Ciepło z zimnem.
11. Szybkie bicie serca z powolnym biciem serca.
12. Gdy miałeś dużo miejsca i gdy miałeś mało miejsca.
13. Ogień, gdy się palił jasno i gdy dogasał.
14. Wczorajszy poranek z dzisiejszym porankiem.

Lista 3 - Orientacja zmysłów.

Zmysł czasu.
Czy potrafisz sobie przypomnieć czas, kiedy:
1.Było bardzo późno.
2.Musiałeś czekać.
3.Musiałeś przez jakiś czas podtrzymywać ciężar.
4.Szedłeś bardzo szybko.
5.Odległość była duża.
6.Odległość była mała.
7. Widziałeś błyskawicę.

Wzrok
Czy potrafisz przypomnieć sobie widok, który był:
1.Bardzo jasny.
2.Ciemny.
3.Zielony.
4.Rozległy.
5.Ruchomy.
6.Płaski.
7.Głęboki.
8.Kolorowy.
9.Przyjemny.
10. Ładny.
11. Rzadki.
12. Wprawiający w zakłopotanie.
13. Tajemniczy.
14. Bardzo realny.

Względne wielkości.
Czy potrafisz sobie przypomnieć chwilę, gdy:
1.Byłeś większy od zwierzęcia.
2.Byłeś mniejszy niż przedmiot.
3.Byłeś większy niż inna osoba.
4.Byłeś mniejszy niż inna osoba.
5.Rzeczy wydawały ci się małe.
6.Rzeczy wydawały ci się wielkie.
7.Patrzyłeś w gwiazdy.
8.Łóżko było dla ciebie za małe.
9.Twoje ubranie było za małe.
10. Twoje ubranie było za duże.
11. Stół był za duży.
12. Biurko było za małe.
13. Mogłeś czegoś dosięgnąć.

Czy potrafisz przypomnieć sobie:
1.Duży widelec.
2.Mały czajnik.
3.Mały pagórek.
4.Małą ryb.
5.Mały kwiat.
6.Małego lekarza.
7.Małego psa.
8.Małego człowieka.
9.Małe dziecko.
10. Małego kota.
11. Mały dom.
12. Krótkie nogi.
13. Małą twarz.

Dźwięk.
Czy potrafisz sobie przypomnieć chwilę, gdy słyszałeś:
1.Łagodny wiatr.
2.Cichy głos.
3.Przyjemny dźwięk.
4.Przyjemny głos.
5.Skomlącego psa.
6.Dzwonek.
7.Zamykanie drzwi.
8.Lecącą wodę.
9.Ciecz wypływającą z butelki.
10. Toczącą się piłkę.
11. Samochód zapalający silnik.
12. Śmiejące się dziecko.
13. Pracującą maszynę do szycia.
14. Miauczenie kota.
15. Piszące pióro.
16. Odbijającą się piłkę.
17. Odwracaną stronę książki.
18. Otwieranie gazety.
19. Rytmiczny dźwięk.
20. Westchnienie.
21. Niespokojny głos.
22. Spokojną wodę.
23. Głos z daleka.
24. Głos z bliska.
25. Dźwięk, który jest bardzo prawdziwy dla ciebie.

Węch.
Czy potrafisz sobie przypomnieć, jak pachniało:
1.Coś słodkiego.
2.Coś ostrego.
3.Coś oleistego.
4.Coś spalonego.
5.Osoba, którą lubisz.
6.Przyjazne zwierzę.
7.Ścięta trawa.
8.Coś, czego chciałeś.
9.Coś, co wyrzuciłeś.
10. Ptak.
11. Dziecko.
12. Puder do twarzy.
13. Perfumy.
14. Szminka.
15. Skóra.
16. Dym z fajki.
17. Pot.
18. Wełna.
19. Czyste prześcieradła.
20. Świeże powietrze.
21. Bukiet.
22. Pieniądze.
23. Papier.
24. Meble.
25. Piękny poranek.
26. Impreza.

Smak.
Przypomnij sobie, jak smakowały:

1.Zupa.
2.Jajka.
3.Chleb.
4.Herbatniki.
5.Kawa.
6.Herbata.
7.Mleko.
8.Zboże.
9.Ryba.
10.Wołowina.
11. Kurczak.
12. Kaczka.
13. Ser.
14. Filet.
15. Ziemniaki.
16. Melon.
17. Koktajl.
18. Likier.
19. Kanapka.
20. Żelki.
21. Lody.
22. Budyń.
23. Cukierek.
24. Warzywo.
25. Jabłko.
26. Pomarańcza.
27. Owoc.
28. Ciasto.
29. Coś ciepłego.
30. Coś zimnego.
31. Coś jedzonego na świeżym powietrzu.
32. Coś jedzonego, gdy byłeś bardzo głodny.
33. Coś, na co długo czekałeś.

Dotyk.
Czy potrafisz sobie przypomnieć dotyk:
1.Nacisku na stopy, gdy stoisz?
2.Widelca.
3.Tłustej powierzchni.
4.Kota.
5.Innej osoby.
6.Swoich włosów.
7.Dziecka.
8.Piłki.
9.Kołnierzyka.
10. Kart do gry.
11. Biurka.
12. Lalki.
13. Jedwabiu.
14. Swojego ciała.
15. Maszyny.
16. Listu.
17. Gazety zawierającej dobre wieści.
18. Dotyk telefonu, gdy dostłes dobre wieści.
19. Czegoś, co się poruszało.
20. Prysznica.
21. Wiatru.
22. Kory drzewa.
23. Świecy.
24. Dżinsu.
25. Szkła.
26. Kamienia.

Emocje.
Przypomnij sobie sytuację, gdy:
1.Ktoś był zły.
2.toś czegoś chciał.
3.Ty czegoś chciałeś.
4.Byłeś szczęśliwy.
5.Byłeś zadowolony.
6.Podziwiałeś coś.
7.Byłeś mile zaskoczony.
8.Zaatakowałeś kogoś.
9.Zarumieniłeś się.
10. Byłeś pełen energii.
11. Doznałeś swojej niezdarności.
12. Troszczyłeś się o kogoś.
13. Wpłynąłeś na kogoś.
14. Ktoś był cierpliwy.
15. Cieszyłeś się.
16.Byłeś zakochany.
17.Czułeś przesyt.
18. Cieszyłeś się z uniknięcia kłótni.
19.Cieszyłeś się raniąc kogoś.
20. Czułeś się bardzo bezpiecznie.
21. Rozkoszowałeś się ciszą.
22. Wygrałeś walkę.
23.Zaskoczyłeś kogoś.
24. Okazało się, że twój niepokój był niepotrzebny.
25. Uspokoiłeś kogoś wystraszonego.
26. Ktoś słuchał cię z szacunkiem.
27. Czułeś, ze zrobiłeś coś dobrze.
28.Czułeś się wolny.
29. Ruch dawał ci radość.
30. Otrzymałeś prezent, który ci się podobał.
31.Byłeś dumny.
32. Okazałeś odwagę.
33. Udało ci się kogoś oszukać.
34. Czekałeś niecierpliwie.
35.Uciekałeś.
36. Przestraszyłeś kogoś.
37.Byłeś życzliwy.
38. Zrobiłeś coś zakazanego i uniknąłeś kary.
39.Byłeś kochany.
40.Zachowywałeś tajemnicę.
41.Ktoś w ciebie wierzył.
42.Rozumiałeś.
43.Czułes się potrzebny.
44.Dałeś komuś przyjemność.
45.Uratowałeś kogoś.
46.Uniknąłeś niebezpieczeństwa.
47.Sprzedałes coś.
48.Uznałeś coś za cenne.
49.Ktoś przyszedł, gdy go zawołałeś.

Doznania ciała
Przypomnij sobie chwilę, gdy:
1.Czułeś się zdrowy i silny.
2.Czułes się najedzony.
3.Czułeś, że żyjesz.
4.Nic cię nie bolało.
5.Byłeś w wygodnej pozycji.
6.Byłeś napięty z podniecenia.
7.Czułeś się dobrze na piersi.
8.Czułeś się dobrze w gardle.
9.Czułeś się dobrze na oczach.
10. Nie byłeś świadomy swojego oddechu.

Ruch
Przypomnij sobie chwilę, gdy:
1.Biegłeś.
2.Szedłeś.
3.Przeskoczyłeś coś.
4.Skakałeś na skakance.
5.Jechałeś.
6.Leżałeś.
7.Stałeś.
8.Stałes na czymś ruchomym.
9.Ubierałeś się.
10.Walczyłeś z kimś.
11.Gimnastykowałeś się.
12.Tańczyłeś.

Wywieranie wpływu.
Przypomnij sobie, jak było, gdy:
1.Poruszyłeś przedmiot.
2.Przedmiot ciebie poruszył.
3.Rzuciłeś coś w powietrze.
4.Rozpaliłeś ognisko.
5.Wymusiłeś coś na kimś.
6.Zamknąłeś coś.
7.Opuściłeś miejsce, które ci się nie podobało.
8.Sprawnie wykonałeś jakąś czynność.
9.Ulepszyłeś coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wiedzmanna
Głos Gaju



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 625
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 12:17, 14 Lut 2008    Temat postu:

Myślę, że pasuje tu opowiadanie Bruno Ferrero:

TAJEMNICA SZCZĘŚCIA

Pewien młodzieniec zapytał najmądrzejszego z ludzi o tajemnicę szczęścia.
Mędrzec poradził młodzieńcowi,
by obszedł pałac i powrócił po dwóch godzinach.

Proszę cię jedynie o jedno - powiedział mędrzec,
wręczając mu łyżeczkę, na której umieścił dwie krople oliwy.

W czasie wędrówki nieś tę łyżeczkę tak, by nie wylała się oliwa.

Po dwóch godzinach młodzieniec wrócił i mędrzec zapytał go :

Czy widziałeś wspaniale ogrody? Czy zauważyłeś piękne pergaminy?

Młodzieniec ze wstydem wyznał, że nie widział niczego.
Troszczył się jedynie o to, by nie wylać kropel oliwy.

Wróć i spójrz na cuda mego świata -powiedział mędrzec.

Młodzieniec wziął łyżeczkę i znów zaczął wędrówkę,
ale tym razem obserwował wszystkie dzieła sztuki.
Zobaczył też ogrody, góry i kwiaty.
Powrócił do mędrca i szczegółowo zdał sprawę z tego, co widział.

Gdzie są te dwie krople oliwy, które ci powierzyłem? - spytał mędrzec.

Spojrzawszy na łyżeczkę, chłopak zauważył, że ich nie ma.
Oto jedyna rada, jaką mogę ci dać, powiedział mędrzec :

Tajemnica szczęścia tkwi w dostrzeganiu wszystkich cudów świata,
przy jednoczesnej dbałości o dwie krople oliwy na łyżeczce.


...a tak btw, Bardzie, zastawiłeś stół takimi smakołykami, że nie wiadomo od czego zacząć kosztowanie Wink To co napisałeś, widziałam wedrując po bezdrożach internetu, ale trudno mi powiedzieć, gdzie widziałam.
Przyznam, że z powodzeniem stosowałam te ćwiczenia podświadomie, zanim o nich przeczytałam... tak same jakoś do głowy przyszły. Są rewelacyjne! Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Keriann
Administrator



Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 1113
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Białystok

PostWysłany: Czw 17:39, 14 Lut 2008    Temat postu:

Powiem tyle- wow! Dobra robota, jeszcze wszystkiego nie przeczytałam, ale jestem pod wrażeniem. Dzięki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora
mira




Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 59
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: wrocław

PostWysłany: Wto 19:41, 19 Lut 2008    Temat postu:

Nonono ,tego to sie nie spodziewałam Smile. I to w dodatku cały dział! Jesteście genialni !
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Eileen




Dołączył: 04 Lip 2007
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: ze światłości:)

PostWysłany: Śro 21:39, 20 Lut 2008    Temat postu:

wiedźmanna-bardzo mi się spodobała to przypowiesć którą tu przedstawiłaś.... Smile
no...wow... cały dział... Wink ja mam ostatnio jazdy...
niedługo ten celtic upragniony 1stopień,ale w miedzyczasie miałam jazdy z kundalini-faze jak nigdy, a ostatnio przyjełam tanaka san-system pracy z energią przeciw wirusom i nowotworom(chłopakowi guza usuwali i dalej po 3miesiącach go boli)ale dwa dni chodze osłabione i jakaś tak... jakis stan podgrypowy=pewnie organizm po inicjacji sie dostosowuje...? sama nie wiem...
a wizualizacja? chleb powszedni... Wink najbarddziej lubie sobie yobrażać ze spaceruje po zielonym ciepłym lesie po miekkim mchu i słucham świergotu ptaków... Wink przyjemne i wielokierunkowe(węch,obraz,dzwięk,dotyk-wszystkie zmysły pracują... Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wiedzmanna
Głos Gaju



Dołączył: 29 Paź 2006
Posty: 625
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 19:55, 21 Lut 2008    Temat postu:

Dzięki Eileen, mnie też ta historia przypadła do serca - dawno, dawno temu moja Mama powiedziała mi: życie składa sie z drobiazgów. Wówczas nie zrozumiałam tej mądrości - teraz już wiem. "Przeżyj życie tak, by dostrzec jego piękno i równocześnie uważaj na prozaiczną łyżeczkę oliwy." No, ale trzeba dostać od życia po grzbiecie, żeby je docenić Bo słów Mędrca nie zawsze sie słucha ...
Osłabienie to pewnie wynik tej zwariowanej pogody - jest czas na zabawę i radość (wiosna, lato) potem lekkie wyciszenie (jesień) i odpoczynek (zima). Odpoczynek był bardzo krótki... przyroda zagubiła się w swoim rytmie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Tin




Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 89
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: Wto 17:55, 26 Lut 2008    Temat postu:

Ja jako swoją wizualizację, zwłaszcza jeśli chodzi o uziemianie, mam wyobrażenie pędów wyrastających z ziemi, lub ze mnie, i bardzo powoli, ale sukcesywnie, oplatających moje ciało - poczynając od stóp i dłoni aż do głowy.

I rzecz, która może wielu zainteresować - jestem w posiadaniu 30-minutowego zapisu EEG wykonanego podczas pracy z energią z wyżej przedstawioną wizualizacją (absorbowanie spokoju do wewnątrz).

Efekty są ciekawe Wink Zapis podczas czuwania nagle przeskakuje na fale theta, które zwykle mózg emituje podczas głębokiego snu lub w zaawansowanej medytacji. Wikipedia podaje, że ludzie, którzy potrafią wywoływać u siebie fale theta przy zachowaniu świadomości, mają ponoć wysoko rozwinięte zdolności samouzdrawiania.
Brzmi znajomo?

Zmieniony zapis trwał dokładnie tyle, ile trwała wizualizacja. Podczas badania, gdy operator elektroencefalografu zauważył zmianę, poprosił o wybudzenie się i zaczął zadawać pytania (zwykle nie powinno się nic mówić). Na pytania padały odpowiedzi, co świadczyło o pełnej świadomości pacjenta. Mimo to zapis wciąż wskazywał na fale theta. Mózg przeszedł na częstotliwość standardową przy czuwaniu dopiero, gdy wizualizacja dobiegła końca - tzn energia została skierowana na zewnątrz, ku ziemi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna -> Praca z Energią Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo

Elveron phpBB theme/template by Ulf Frisk and Michael Schaeffer
Copyright Š Ulf Frisk, Michael Schaeffer 2004


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Regulamin